Prestashop czy Shoper czy Selly? Którą platformę wybrać i dlaczego?

Ilość wyświetleń artykułu: 222

Czas czytania: 5 minut

redcart czy shoper

Założenie sklepu internetowego jest obecnie niezwykle proste i łatwo dostępne. Swoją działalność warto jednak rozpocząć od wybrania platformy e-coomerce, na której będzie znajdował się sklep internetowy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rozwiązań wspierających biznes internetowy. W poniższym artykule porównaliśmy różne platformy e-commerce, które sprawdzą się dla e-sklepów.

Na jakim oprogramowaniu można stworzyć sklep internetowy?

E-commerce rozwija się w dynamicznym tempie, codziennie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań oprogramowań, które pozwalają na prowadzenie sklepu w Internecie. Istnieje kilka rodzajów platform e-commerce, są to oprogramowania Open Source, Software as a Service, platformy dedykowane oraz oparte na licencji. Dwa pierwsze są najpopularniejsze i sprawdzają się zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Poniżej przybliżyliśmy przykłady oprogramowań, a także ich wady i zalety.

Coraz częściej spotyka się słuszne opinie, iż Selly stało się najbardziej dostosowanym rozwiązaniem dla sprzedawców w świecie online. To platforma zarówno dla osób, które chcą spróbować sił w dropshippingu, hurtowników, producentów i początkujących sprzedawców handlujących produktami elektronicznymi. Poniższy artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego.

Data aktualizacji artykułu: 12.05.2022r.

Czym jest oprogramowanie typu Open Source?

Oprogramowanie otwarte, czyli Open Source, to rozwiązanie, które pozwala uruchomić sklep internetowy bez ponoszenia opłat abonamentowych. Z założenia, oprogramowanie to, jest darmowe i może być dopasowane do indywidualnych potrzeb właściciela sklepu. Jednak prowadzenie biznesu na tego typu platformie wymaga czasu oraz umiejętności technicznych. Jeśli ich nie posiadasz, musisz być gotowy na dodatkowe wydatki związane z pracą nad sklepem. Dodatkowo nad rozwojem Twojego sklepu internetowego, zbudowanego na modelu otwartym, musisz pracować samodzielnie lub zaangażować do tego specjalistów, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Poniżej przedstawiliśmy jedną z platform o oprogramowaniu otwartym, czyli PrestaShop.

Platforma PrestaShop – Opinie 

Jedną z najpopularniejszych platform otwartych jest PrestaShop. W oprogramowaniu PrestaShop posiadamy własną domenę, która pozwala na dowolne zmiany wprowadzane w sklepie internetowym. Dodatkowo PrestaShop posiada możliwość konfigurowania sklepu na rynek zagraniczny.

Oprogramowania otwarte mają jedną, zasadniczą wadę – jeśli nie posiadamy umiejętności developerskich, wszystkie zmiany na stronie są dodatkowo płatne, ponieważ wymagają zaangażowania specjalisty. Korzystając z PrestaShop musimy sami zająć się integracjami z systemami płatności, Allegro, kurierami, czy systemami księgowymi.

Charakterystyka: 

  • Darmowe oprogramowanie i duży koszt stworzenia sklepu 
  • Wybór szablonów i modułów dla klientów
  • Szkolenia z PrestaShop w zakresie obsługi i duża ilość poradników 
  • Regularne aktualizacje oprogramowania 
  • Konieczność samodzielnego dbania o utrzymanie i bezpieczeństwo oprogramowania
  • Wiele przydatnych, lecz często płatnych dodatkowo funkcji 
  • Wysoki poziom skomplikowania przy tworzeniu zaawansowanych e-sklepów
  • Duże możliwości personalizacji przy odpowiednio wysokim budżecie 
  • Konieczne staje się zatrudnienie pracownika lub agencji do stałej obsługi sklepu, co często jest ogromnym kosztem dla przedsiębiorcy na początku

Jak działa gotowe oprogramowanie sklepu internetowego?

Odpowiedzią na rozwiązania otwarte, są platformy w modelu SaaS. Rozwiązania abonamentowe polegają na udostępnieniu oprogramowania za opłatą. W takim rozwiązaniu to dostawca usługi jest odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniej jakości oprogramowania, integracji, pomoc techniczną oraz zabezpieczenie systemów.

Pod lupę wzięliśmy dwa rozwiązania oparte o system abonamentowy – platformę Shoper oraz Selly.

Platforma Shoper – Opinie 

Platforma Shoper to jedno z oprogramowań funkcjonujących w modelu SaaS. Konkurent posiada panel administracyjny, z pozycji którego każdy może odnaleźć funkcjonalność, na której mu zależy. 

Spójrzmy, podobnie jak w przypadku innych platform, na dodatkowe opłaty w przypadku, gdy sklep chciałby się rozwijać na przestrzeni czasu, zdobywając nowych klientów. Podczas korzystania z platformy Shoper klienci płacą za wybrane funkcjonalności.

Platforma Selly – Opinie 

Koleją platformą w modelu SaaS wartą uwagi jest Selly. Platforma przede wszystkim oferuje profesjonalne wsparcie techniczne oraz wiele integracji ze sklepem internetowym. 

Już w podstawowej wersji oprogramowania oferują wiele funkcjonalności i wbudowanych integracji. Skelp występuje w różnych wersjach abonamentowych, dzięki temu sprawdzi się jako idealne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm. Podstawowy pakiet jest wystarczający dla początkującego biznesu, natomiast chcąc rozszerzyć swoje działania można zdecydować się na zmianę abonamentu, który posiada bardziej zaawansowane funkcjonalności.

Dla wielu osób dużym atutem może okazać się cena, jaką należy zapłacić za abonament sklepu. Plan abonamentowe w Selly występują w czterech opcjach.

Zobacz aktualny cennik Selly.

Zalety platformy Selly: 

  • Udostępnianie programistów, grafików i innych specjalistów, wedle potrzeb danych sklepów 
  • Przejrzysty i zoptymalizowany kod HTML, który ułatwia działania marketingowe 
  • Możliwa integracja z dowolnymi hurtowniami w modelu dropshipping 
  • Wiele funkcji wymagających dodatkowych opłat w innych platformach, dostępnych w podstawowych abonamentach (brak ukrytych kosztów) 
  • Przejrzysta konfiguracja i zarządzanie sklepem z poziomu przejrzystego panelu 
  • Rozwój sklepu i skalowanie, z pomocą wielu zaawansowanych rozwiązań 
  • Niezawodność, stabilność i bezpieczeństwo działania 
  • Sprawność działania pomocy technicznej w przypadku zapytań klientów 
  • Najszybsza platforma na rynku, 70% szybsza niż inne popularne platformy e-commerce

Na uwagę zasługuje również szybkość działania oraz niezawodność działania platformy Selly. Platforma może zostać uruchomiona właściwie natychmiast, dzięki temu od razu można rozpocząć pracę w sklepie internetowym.  Selly oferuje również możliwość przetestowania swojej platformy za darmo przez 14 dni. Zmiany wprowadzone w tym czasie pozostają w sklepie, po jego uruchomieniu i dokonaniu pierwszej wpłaty. 

Najlepsze rozwiązanie dla właścicieli sklepów internetowych

Oprogramowanie otwarte czy abonamentowe? PrestaShop czy Shoper, a może Selly? Rozwiązań jest wiele, dlatego warto przeanalizować wszystkie wady i zalety platform oraz uwzględnić swoje możliwości.  Nie posiadając specjalistycznych kwalifikacji warto zainteresować się ofertą gotowych platform sprzedażowych, które pozwolą na pracę nad szybkim rozwojem biznesu. Patrząc na powyższe porównanie, na własną rękę mogliście wyciągnąć wspomniany wniosek. 

Obecnie za najbardziej zoptymalizowane pod kątem potrzeb sygnalizowanych przez branżę e-commerce rozwiązanie uznawana jest platforma e-commerce Selly. Szybkość zarówno sklepów, jak i panelu administracyjnego, umożliwia zaoszczędzenie znacznej ilości czasu pracowników, zwiększając jednocześnie ich efektywność podczas dnia pracy. 

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń do nas, a support opowie Ci o każdym z rozwiązań, wskazując na konkretne przewagi Selly. Korzystając z naszego oprogramowania, otrzymujesz szansę nieograniczonego rozwoju i skalowania sklepu przez lata, bez potrzeby zmiany oprogramowania na inne. 

Załóż sklep internetowy

W Selly możesz bezpłatnie wypróbować oprogramowanie sklepu internetowego przez 14 dni!
Gotowe szaty graficzne, dopasowana funkcjonalność do etapu rozwoju sklepu i nieograniczone możliwości w rozwoju!

Kontakt

Selly Sp. z o.o.
ul. Księcia Witolda 21/13, 50-202 Wrocław
NIP: 8961565693
REGON: 367683150, KRS: 0000684539

Dział sprzedaży: oferta@selly.pl

tel: +48 533 033 933